Виставка EXPO-2030 відбудеться в Одесі?

Всесвітня виставка 2030 або Експо-2030 — це майбутня Всесвітня виставка, що запланована на 2030 рік. Серед кандидатів — міста Пусан, Рим, Одеса та Ер-Ріяд.

Всесвітня виставка або Експо — міжнародна виставка, яка є символом індустріалізації і відкритим майданчиком для демонстрації технічних і технологічних досягнень.

Expo - це міжнародна виставка, яка є символом індустріалізації та відкритою платформою для демонстрації технічних і технологічних досягнень.

Expo - це діалогова платформа для прогресу та співпраці. Вона об'єднує весь світ для пошуку рішень фундаментальних проблем, що
стоять перед людством. На Expo учасники створюють виставковий простір або павільйон і представляють свій досвід та ідеї щодо тем і
підтем у цьому просторі.

Expo надає можливість спілкуватися на міжнародному рівні та створювати економічні можливості.

29 листопада на 171-й Генеральній асамблеї Міжнародного бюро виставок (МБВ) у Парижі Президент України Володимир Зеленський представив Україну та місто-кандидат Одесу на проведення Всесвітньої виставки EXPO у 2030 році.

"Коли ви відвідаєте Україну та нашу Одесу у 2030 році, ви зможете відчути силу, свободу та культуру не лише однієї країни та одного міста. Ви відчуєте потенціал всього людства. Ось чому 2030 рік. Ось чому Одеса, Україна і Чорне море. Ось чому Всесвітня виставка".

У листопаді 2023 року відбудеться голосування за країну, яка прийме Міжнародну виставку EXPO 2030. У голосуванні візьмуть участь 170 країн- членів Міжнародного бюро виставок.