ВИСТАВКА-ЯРМАРОК БДЖІЛЬНИЦТВО

На виставці-ярмарку будуть представлені бджолині пакети та бджолині сім’ї, бджолині матки, різні сорти меду, квітковий пилок, перга, прополіс, інвентар для догляду за бджолами, обладнання для бджільництва, вощина, вулики, лікувально-профілактчні засоби для бджіл, література.

У контексті глобальних кліматичних змін увага світової наукової спільноти, представників медового бізнесу та небайдужих активістів зосереджена на захисті медоносної бджоли, як найефективнішого запилювача і, відповідно, важливого елемента збереження світового біорізноманіття. Понад 80% світового врожаю залежить від запилення продовольчих культур бджолою! Ця цифра вражає. У той самий час, добробуту та здоров’ю бджіл загрожує ціла низка факторів. Це і надмірне використання пестицидів, поширення гібридів та ГМО рослин, які не потребують запилення, зниження біорізноманіття медоносів, кліщ Варроа, розповсюдження у Європі азіатського шершня, на сході – тропілелапсозу, вірусні хвороби, тощо.

Масштабність проблематики, а також її багатогранність потребують постійного моніторингу та регулярних заходів для захисту цієї маленької комахи, від якої, без перебільшення, залежить життя на Землі. Незважаючи на марні потуги ворога зупинити життя нашої держави, Україна вже традиційно долучається до святкування Всесвітнього дня бджіл потужною програмою за участі провідних українських та європейських експертів.

Організатор: ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича»

(м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 19)

Виставка проводится весною кожного року