Афіша подій в Києві

Цікаві місця в місті Києва

Щоб вивчити Київ до найдрібніших деталей, мало прогулятися Подолом чи на Печерську. Часто найцікавіше приховане від очей і таїться у вузьких вуличках, таємних двориках, лісових хащах і секретних місцях…

Подібні ідеї для прогулянок сподобаються киянам та гостям міста.

ЗЕЛЕНИЙ ТЕАТР, адреса: Паркова дорога, 2

Побудований для зміцнення Печерської фортеці наприкінці XVIII ст. Мав дві стіни з внутрішніми галереями, збройовими та артилерійськими бійницями. Пізніше використовувався як склад та водокачка. Після Другої світової війни тут було облаштовано парк атракціонів, кінозал та амфітеатр на 4000 місць. Після того, як втратив популярність, був реставрований у 2011 році і зараз використовується як літній клуб і концертний майданчик просто неба.

Лисогірський ФОРТ, GPS-координати Лисої гори: 50°23’39.8″N 30°33’09.2″E

Був частиною Київської фортеці, яка за планом XVIII століття мала включати 24 оборонні споруди. Для такої глобальної забудови потрібна була територія і планувалася вирубка лісів та садів, руйнування житлових будинків. Кияни стали на захист міста та своїх садиб, і будівництво припинилося. 

Окрім величезної фортеці на Лисій горі знаходяться тунелі, бастіони, порохові склади, в’язниця та шибениця. Сюди з Косого Капоніра привозили до страти державних злочинців. Поруч із залишками фортечних стін на самій вершині гори можна знайти капище з язичницькими тотемами, жертвенником та скрученою старою сосною, яка використовується донині.

ЩЕКАВИЦЯ, GPS координати: 50.4671515,30.5036945

Відома всім Замкова гора на Подолі – не єдина вершина, звідки відкривається неймовірний краєвид. Неподалік розташована ще одна – гора Щекавиця. Вона названа на честь одного із засновників Києва, Щека. А в «Повісті минулих літ» сказано, що саме тут поховано Віщого Олега.

Щоб піднятися на гору, треба докласти зусиль, але воно того варте – панорама Подолу особливо прекрасна на світанку.

Мамаєва слобода, адреса: вул. Донця, 2.

Козацьке село серед заводів та бізнес-центрів. Багато хто чув про Пирогово, але мало, хто бував у Мамаєвій слободі. Ліс, ставки, старі хати, діюча дерев’яна церква, а ще кузня, вежа, млин, шинок та багато іншого. Тут можна погуляти, надивитися на козацький побут, зустріти козака в шароварах на коні та з шаблею, сходити на екскурсію, відвідати ярмарок та побувати на безлічі майстер-класів, що проводяться на території.

Косий капонір - Новопечерська фортеця, адреса: вул. Госпітальна, 24.

Новопечерська фортеця, що входила до комплексу Госпітального укріплення у самому центрі Києва. Як і Зелений театр, форт ніколи не був використаний для військових потреб. Пізніше кріпацькі приміщення переобладнали під в’язницю суворого режиму для політичних злочинців. Кожен житель Печерська знав дні та час, коли з Косого капоніра виїжджала чорна карета, в якій смертників везли на страту. Сьогодні на території фортеці можна прогулятися та помилуватися краєвидами Печерська, а у стінах форту функціонує музей. Наразі експозиція відкрита для відвідувачів виключно у складі екскурсійних груп. Працює у будні дні за попереднім записом.

Андріївська церква, адреса: Андріївський узвіз, 23.

Гуляючи Андріївським узвозом відвідайте  Андріївську церкву. Храм виконаний у стилі єлизаветинського бароко та відомий своїм іконостасом. А якщо ви не побожні – сюди можна прийти помилуватися краєвидами та влаштувати незвичайний фотосет. Церква розташована на пагорбі і має один із найкращих оглядових майданчиків на панораму міста, найкрасивіше тут на заході сонця.

Сонячний годинник Києво-Могилянської академії

Незвичайний пам’ятник науки кінця XVIII століття розташований посеред внутрішнього двору колишнього Братського Богоявленського монастиря між братськими келями та трапезною на вулиці Григорія Сковороди, 2.

Приходити сюди треба у сонячну погоду, тільки тоді годинник і працює.