На виставці CES 2021 презентували Коронавірусні технології

У 2021 році через пандемію коронавірусу найбільша виставка побутової електроніки Consumer Electronics Show (CES) відбулася не в Лас-Вегасі, а в онлайн-форматі.

Виставка CES 2021 була присвячена боротьбі з коронавірусом. На ній презентували нові гаджети для постпандемічного світу, які призначені для збереження здоров'я або віддаленої роботи. Багато інновацій не тільки привертають увагу загалу, а й вселяють надію на світле майбутнє.

Прилад для виявлення коронавірусу

Французький журнал L'obs опублікував статтю про прилад для виявлення коронавірусу. BioIntelliSense – одна з перших компаній, яка представила нову розробку під назвою BioButton.

Прилад для виявлення коронавірусу – мрія всіх виробників. Але BioButton – це не прилад, здатний виявляти коронавірус в повітрі, його наклеюють на груди. З його допомогою можна виявити найменш помітні симптоми коронавірусу.

Прилад забезпечує безперервний моніторинг температури, серцевого ритму, частоти дихання, рівня активності та параметрів сну, що дозволяє діагностувати перші симптоми коронавірусу.

Компанія BioIntelliSense скористалася нагодою, щоб на виставці CES оголосити про співпрацю з Американським коледжем кардіології та лікарнею Університету Колорадо, яка забезпечує осіб, які доглядають за хворими, приладами BioButton відразу після вакцинації. BioIntelliSense сподівається поступово переконати всі організації та компанії забезпечити своїх співробітників цими приладами, щоб запобігти поширенню інфекції.

"Розумна" маска

Рекомендація ВООЗ щодо необхідності носити захисні маски надихнула компанії на створення "розумних" масок. Компанія AirPop анонсувала першу "розумну" маску під назвою Active+. Візуально вона нагадує багаторазові маски, які стали популярними серед молоді, але Active+ можна підключити до смартфону через Bluetooth.

Тайванська компанія електроніки LUFTQI презентувала портативний очищувач повітря LUFT Duo. Він працює від акумулятора, очищає повітря як вдома, так і в офісі, забезпечуючи високу ефективність поглинання твердих часток. Прилад підходить для очищення повітря у приміщеннях площею від 22 кв. м.

Робот-дезінфектор

Ще одна технологія, яку презентували на CES, – це ультрафіолетова лампа UV-C від 100 до 280 нанометрів. Її промені використовуються для стерилізації поверхонь.

"Ультрафіолетова лампа дає змогу інактивувати віруси", - пояснює Джеральдін Дантел, науковий співробітник Національного центру наукових досліджень.

Компанія UBTech Robotics представила робота Adibot. Він оснащений УФ-лампою і може знезаражувати будь-які приміщення. Робот здатний самостійно переміщатися по кімнаті, дезінфікувати будь-які поверхні та знищувати шкідливі патогени, зокрема коронавірус.

Прозорий захисний екран

Компанія LG представила на CES нові прозорі OLED-панелі, які можна використовувати в ресторанах.

Південнокорейський виробник запропонував використовувати OLED-панелі як захисний бар'єр між покупцями та продавцями. Прозорий екран захищає від слини, що розлітається в повітря, дає можливість спостерігати за приготуванням їжі, більше того — переглядати меню та обирати страви.